- Kültür Turlar - Ege ve Akdeniz Turları
  • Kuzey Ege Turu
  • Pamfilya Turu
  • Likya Turu
  • Ege & Akdeniz Turu
  • Batı Akdeniz Turu
  • Doğu Akdeniz Turu
  • Likya - Karya Turu

AYVALIK- CUNDA ADASI-SARIMSAKLI-BERGAMA - FOCA - BOZCAADA KAZ DAGLARI - TRUVA-ÇANAKKALE - JEEP SAFARI - SEHITLIKLER CUNDA ADASI ve SİREN KAYALIKLARI 2 TEKNE TURU DAHİL

1.GÜN Pazar: ( Gece Yolculuğu )22.00 Bakırköy Regetta Otoparkı - 23.00 Harbiye Jolly Tur Önü – 00.00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı, 00.20 Kartal Yemek Center, 00.30 Çayırova Mc Donald’s 01.15 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz. (İzmit ve Çayırova’dan binen misafirlerimiz dönüş yolunda son nokta olarak İstanbul’da inmek durumun dalardır).

2.GÜN Pazartesi : ( İstanbul - İzmit - Bursa –Balıkesir-Ayvalık-Cunda Adası-Şeytan Sofrası)

Jolly turun konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde, İzmit ve Bursa üzerinden Susurluk’ta verilen molanın ardından Balıkesir ,Havran , Burhaniye üzerinden sabahın erken saatlerinde Ayvalık’ da bulunan otelimize varıyoruz.Otelimizdeki kısa bir dinlenme ardından otobüsümüzle , Ayvalık şehir merkezine gidiyoruz.Buradan bineceğimiz Ayvalık’a özel büyük gezi teknemizle, denizin, güneşin, eğlenceli animasyonların tadını çıkartmak için gün boyu sürecek Cunda Adası tekne turumuza başlıyoruz.Yüzme molası vereceğimiz ve göreceğimiz koylar arasında Dalyan Boğazı ,Hakkıbey Yarım Adası , Pınar Adası , Kara Ada , Çıplak Ada , Maden Adası , Ortunç koyu sayılabilir. Gün boyu sürecek bu keyifli tekne gezimizin ardından Cumhuriyet döneminden önce Rumların “kokuluada” anlamına gelen MOSHİNOS , Türklerin ise CUNDA ADASI dedikleri Alibey Adası’nda teknemizden iniyoruz. Eski bir Rum yerleşimi olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve evleri arasında yapacağımız gezinti sizleri geçmişe götürecek.Cunda Adasında bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunagelmiş TAKSİYARHİS kilisesini ziyaret ediyor, rehberimizin anlatımları eşliğinde buranın fotoğraflarını çekiyoruz.Sonrasında verilen serbest zamanda ise Cunda Adasının kordon kısmında sıra sıra dizilmiş dondurmacı tezgahlarında Ayvalığın meşhur sakız dondurmasını tadıyoruz ve Cunda Adasının meşhur taş kahvesinde çaylarımızı yudumluyoruz.Cunda Adasında yapacağımız bu keyifli gezi sonrası gün batımına doğru Sarımsaklı mevkine haraketle ulaşacağımız ŞEYTAN SOFRASI ,eşsiz MİDİLLİ ADASI ve AYVALIK manzarasıyla bizi gün batımında hayaller dünyasına götürecek.Burada görülen Şeytanın ayak izi ve manzaraya karşı içilen sıcak çaylarımız sonrası otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimiz otelimizde.

3.GÜN Salı : ( Ezine-Geyikli-Bozcaada-Rüzgâr Gülleri-Ayazma Plajı-Balık Restoranları )

Otelde alınan açıkbüfe kahvaltı ardından mitolojide TENEDOS Adası olarak bilinen , Posedion un üflediği rüzgarların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada ya doğru yol alıyoruz.Ezine ilçesi Geykli iskelesine ulaşarak buranın sahilinde bulunan çay bahçelerinde denize karşı çaylarımızı yudumluyoruz.Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuktan sonra ulaşacağımız Bozcada daki ilk durağımız tüm ihtişamıyla bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Burada manzaralar eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrası eski Rum mahallesi (Cumhuriyet caddesi )ve eski Türk mahallesinin (Alaybey mahallesi ) ara sokaklarında dolaşarak eski Bozcaada yaşamının izlerini arıyoruz.Tabiki Bozcaada denince ilk akla gelen ve ada topraklarının 1/3 ünü kaplayan üzüm bağlarından elde edilen şarapları yudumlamak ve alış veriş yapmak için şarap atölyelerine gidiyoruz.Öğle saatlerinde kordonda verilen serbest zamanda dileyenler balık restaurantlarında Ege denzinden çıkan lezzetli balıkların tadına varıyor.Verilen zamanın bitiminde ise otobüsümüzde buluşarak Bozcaada nın en yüksek noktası olan (192mt) Göztepe ye çıkarak burada eşsiz manzarayı fotoğraflıyoruz.Sonrasında rüzgar güllerini görmek ve fotoğraflarını çekmek için eski Polente deniz fenerini de içine alan adanın batı ucundaki rüzgar enerjisi üretim merkezine gidiyoruz.Daha sonrasında deniz ve güneşten yararlanmak Bozcaada nın turkuaz rengindeki denizine girmek için adanın en ünlü plajı olan Ayazma Plajına gidiyoruz.Burada verilen yüzme molamız ardından,bu şirin Ege adasından ayrılarak tekrar feribotla ulaşacağımız Geyikli iskelesinden otelimize doğru yola çıkıyoruz..Akşam yemeğimiz otelimizde arzu edenlerle Ayvalık gece hayatını yaşamak için otel lobisinde buluşma.(EXTRA)

4.GÜN Çarşamba: (Bergama – Akrapol- Kızıl Kule-Askelepion-Eski Foça-Siren Kayalıkları )

Sabah otelde alınan açık büfe ardından, otobüsümüzle yapacağımız yolculuk sonrası Antik dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akrapol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar bizlere doyumsuz anlar yaşatacak. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama kütüphanesi, Athena Tapınağı… Sonrasında tekrar otobüsümüze binerek bu sefer Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hıristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği,Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz.Buradaki anlatımlar ardından yöreden çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz.Bu güzel Bergama programı ardından bu sefer yolumuz bizleri,antik dönemde Anadolu da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan PHOKAİA’ların başkenti FOÇA ya götürüyor.Buradan bineceğimiz teknemizle bir yandan güneşin ve Ege denizinin tadını çıkarırken bir yandan da Mitolojiye konu olmuş,nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren kayalıklarını görerek hikayesini dinliyoruz.Gideceğimiz yerler arasında ise Orak Adası,İncir Adası,İngiliz Burnu ve sayısız koyda yüzme molaları.Yapacağımız bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Foça’dan ayrılıyoruz ve otelimize gelip yerleşiyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu edenlerle Cunda Adasını gece keşfetmek isteyenler için lobide buluşma(extra)

5.GÜN Perşembe : (Altınoluk-Kaz Dağları-Jeep Safari-Şahin Deresi Kanyonu-Sütuvet Şelalesi)

Sabah otelde yapacağımız açık büfe kahvaltı ardından arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu atmak güneşten ve denizden yaralanmak için otelimizde serbest zaman geçiriyor, arzu eden misafirlerimiz ise Kaz Dağları’nda JEEP SAFARİ yapmak için rehberimiz eşliğinde otobüsümüzle Altınoluk’a hareket ediyor.(EXTRA)Otelimizden ayrıldıktan sonra jeeplere binmek ve Kaz Dağlarında dumansız piknik yapmak için yiyecek alabileceğiniz şirin bir tatil beldesi olan Altınoluk’a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz jeeplerle Dünya üzerinde Alp Dağlarından sonra en fazla oksijen barındıran antik dönemdeki adı İDA olan ve Dünyanın ilk güzellik yarışmasının geçtiği KAZ dağlarına hareket ediyoruz. Dağa tırmanışta doğal yollar bize eşlik ederken ilk durağımız milli park giriş kapısı olacak seyir tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasını takiben mitolojide geçen Ağlayan Çam görerek rehberimizin anlatımları bizleri geçmişe götürecek. Bir sonraki durağımız Şahin Deresi Kanyonu. Burada ki dağın yukarısından vadi tabanına inen oksijeni hemen fark edeceksiniz. Fotoğraf molası sırasında temiz havayı ve çam kokusunu içimize çekeceğiz. Dereçatı mevkiinde vereceğimiz serbest piknik-öğle yemeği sonrası burada bulunan dağın buz gibi sularının oluşturduğu doğal göletlerde yüzebilirsiniz. Gün boyu temiz dağ havasını içimize çekerek ve binlerce endemik bitki içerisinde yapacağımız yürüyüşler sizlere doyumsuz anlar yaşatacak. Buradaki programımızın ardından jeeplerden inerek otobüsümüze biniyoruz. Otobüsümüzle ulaşacağımız bir başka doğa harikası yine Kaz Dağları eteklerinde bulunan Zeytinli Köyünü takiple ulaşacağımız SÜTUVEN Şelalesini görüyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrası Ayvalıkta bulunan otelimize dönüş, otelde alacağımız akşam yemeğini takiple arzu edenler Ayvalık a özel mehtap turu (extra)

6.GÜN Cuma:( Truva-Çanakkale-Çimenlik Kalesi-Kilitbahir-Anzak-Gelibolu-Şehitlikler-İstanbul)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Akçay, Ezine üzerinden Homeros un yazmış olduğu İlyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva ören yerine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar yaşayarak, bu sefer otobüsümüz bizleri Çanakkale ye götürüyor. İskeleden bineceğimiz feribotla Eceabat a geçiyoruz. Burada ki ilk durağımız ise yaklaşık 500 bin insanın ölümüne veya sakat kalmasına yol açan Dünya’nın en kanlı savaşının geçtiği ve Türk insanın düşman karşısındaki azmini tüm Dünyaya göstermiş olduğu Çanakkale şehitlikleri olacak. Gezeceğimiz yerler arasında, Seyit Onbaşı Antı,Kilitbahir,Sedülbahir,Alçıtepe,Anzak Koyu,Çanakkale Şehitleri Anıtı,57. Alay Şehitliği sayılabilir.Burada yapacağımız gezi ardından Gelibolu,Tekirdağ üzerinden gecenin ilerleyen saatlerine doğru İstanbul a varıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi,bir başka Jolly tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız yerlere bırakıyoruz.
Program zamanlamasında Hava, yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLE

• Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama * Tüm Öğle Yemekleri
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım * Tüm Özel Harcamalar
• Çevre Gezileri * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları * Müze Ören Yeri Girişleri ve tekne ücret
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı
• Açık Büfe veya Set menü 4 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 2 Tekne Turu + AQUAPARK GİRİŞ ÜCRETİ + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 110 TL olup;

• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 90 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

ANTALYA-SIDE-MANAVGAT-ALANYA-OLYMPOS-DÜDEN-DAMLATAS KÖPRÜLÜ KANYON'DA RAFTİNG

1.GÜN Pazar : ( Gece Yolculuğu )
22.00 Bakırköy Regetta Otoparkı - 23.00 Harbiye Jolly Tur Önü– 00.00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı –00.20 Kartal-Yemek Centre- Çayırova Mc–00.30, 01.30 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Afyon istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Pazartesi : ( İstanbul - İzmit – Bilecik – Kütahya – Afyon – Burdur – Antalya - Rafting )
Jolly tur un konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde , İzmit ve Adapazarı üzerinden Pamukova- Metin Tan Tesisilerinde verilen ilk molanın ardından Kütahya üzerinden Afyon a sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı sonrası yolumuza devam ederek Burdur üzerinden Antalya ya varıyoruz . Antalya merkezde bulunan otelimize ulaşıyor , kısa bir dinlenme ardından , otelden ayrılırak yılın yorgunluğunu atmak ve gün boyu Antalya nın eşsiz denizinden yaralanmak için Dünyaca ünlü, Türkiye nin en uzun kumsallarından biri olan KONYAALTI plajının devamı niteliğindeki Beach park a gidiyoruz.Gün boyu Antalya sıcağında soğuk denizin tadını çıkarıyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde

3.GÜN Salı: (Hıdırlık Kulesi-Yivli Minare-Side-Apollon Tapınağı-Agora-Köprülü kanyon-rafting)
Sabah otelde alınan kahvaltı ardından Antalya şehir merkezinde bulunan Hıdırlık Kulesi , Yivli Minaresi ve eski Antalya evleriyle ünlü Kaleiçini görmek için otelden hareket ederek Tophane ye ulaşıyoruz . Anlatımlar ve fotğraf çekimlerimiz ardından , bu sefer otobüsümüz bizleri otobüsümüzle eski bir antik kent olan ve ismi “ Nar “ anlamına gelen Side ye hareket ediyoruz.Burada gezeceğimiz yerler arasında Agora, Sütünlu Cadde, Çeşme binası ve yol üzerinde göreceğimiz Tiyatro binası sayılabilir.Side çarşısında yapılacak keyifli bir yürüyüş sonrasında eski limanda bulunan Apollon tapınağına ulaşıyoruz ve Bazilikasını gördükten sonra tekrar otobüsümüze biniyoruz ve bir Milli Park olan ve tabiat harikası Köprülü Kanyon a ulaştırıyor . Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken , adrenali yüksek , 7 den 77 ye herkesin katılabileceği , RAFTİNG heycanını gün boyu Köprüçay ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA) .Burada geçen keyifli ve heycanlı saatler ardında Antalya da bulunan otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu edenler e Kale içindeki Marina dan mehtap turu ( EXTRA )

4.GÜN Çarşamba: ( Düden-Kemer-Ulupınar-Olympos-Tekirova-Beydağları-Markiz Dağı)
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası , Antalya nın mesire yeri ve aynı zamanda bir tabiat harikası DÜDEN şelalesine doğru yol alıyoruz.Burada geçireceğimiz keyif dolu dakikalar sonrası,otobüsümüze binerek bu sefer Antalya nın batısına doğru yol alıyoruz. Sol yanımıza lacivert denizi , sağ yanımız Bey Dağlarını ve çam ormanlarını alarak eski ticeret ve korsan şehri olan Phaselis antik kentine gidiyoruz.Burada antik tiyatro,agora,3 ticaret limanı kalıntıları gibi sayısız tarihi eseri görebileceğiz.Yapılan anlatımlar sonrası kısa bir yolculukla Kemer e ulaşıyoruz.Türk turizminin son dönemlerinde en önemli tatil merkezlerinden olan Kemer merkezde verilen serbest zaman sonrası tekrar yolumuza devam ederek,çam ormanları içerisinde bulunan ve alabalık Izgarasıyla meşhur,aynı zamanda bir sayfiye merkezi olan ULUPINAR BOTANİK BAHÇESİNE ulaşıyoruz.Burada yenen leziz yemek sonrası,tekrar yolumuza devam ederek Markiz Dağı eteklerinde bulunan ve bir vadi içerisine yapılmış eskinin korsan kenti ,şimdinin dünyaca ünlü ağaç evleriyle meşhur OLYMPOS a ulaşıyoruz.Burada kilise,hamam,agora.korsan lahiti gibi antik kentte ait eserleri gördükten sonra Olympos un eşsiz denizine girmek için serbest zamanımız olacak.Burada verilen uzun yüzme molası ardından tekrar otobüsümüze binip Antalya da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu edenler , Antalya nın en güzel gece hayatının yaşandığı BEACH PARK a gidebilir.

5.GÜN Perşembe: ( Manavgat Şelalesi-Alanya-Damlataş-Dimçayı-Klopatra Plajı-Kızılkule )
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası , Antalya nın bir başka ünlü şelalesi olan Manavgat Şelalesine doğru yola çıkıyoruz.Burada içilen sıcak çaylar ve çekilen fotoğraflar sonrası Selçuklu Devletinin kurucusu Alaaddin Keykubat tarafından kurulmuş olan Alanya ya doğru hareket ediyoruz.Alanya da ki ilk durağımız ise bir doğa harikası olan ,Toros dağlarından aldığı serin suları Akdeniz e ulaştıran ve bir sayfiye merkezi olan DİM ÇAYI olacak . Burada verilen serbest zamanda arzu edenler bu eşsiz nehirde serinleme imkanı bulabilir , arzu edenlerde burada bulunan alabalık restaurantlarında leziz balıkların tadına bakabilir.Bu keyifli dakikaların ardından Alanya merkeze gelerek astım hastalarının şifa bulduğu,sarkıtları ve dikitleriyle ünlü DAMLATAŞ mağrasını ziyaret ediyoruz . Sonrasında Kızılkule ye ulaşıyoruz.Osmanlı döneminden kalma tersaneyi görerek buradan limanda bulunan teknemize binerek Alanya tekne turumuza başlıyoruz.Gidilecek koylar arasında Tersane,Dilek mağrası,Klopatra plajı ve sayısız noktada gün boyu denizin keyfini çıkarıyoruz.Akşam üzerine doğru Antalyada bulunan otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde.

6.GÜN Cuma : (Antalya-Kurşunlu Şelalesi-Isparta--Afyon-Kütahya-Adapazarı-İstanbul)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Antalya dan ayrılayarak bir başaka saklı cennet ve aynı zamanda bir botanik bahçesi olan Kurşunlu şelalesine gidiyoruz. Sabahın erken saatlerinde, tabiat içerisinde yapılan bu güzel yürüyüş ve fotoğraf çekimleri ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Afyon, Kütahya, Adapazarı üzerinden ulaşacağımız İstanbul da ,siz sayın misafirlerimizi , bir başka JOLLY TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sabaha karşı erken saatlerinde İstanbul da , aldiğimiz noktalara bırakıyoruz.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama * Tüm Öğle Yemekleri
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım * Tüm Özel Harcamalar
• Çevre Gezileri * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları * Müze Ören Yeri Girişleri ve tekne ücret
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı
• Açık Büfe veya Set menü 4 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 1 Tekne Turu + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 90 TL olup;

• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 70 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

TLOS - XANTHOS - 12 ADALAR - KAPUTAŞ - IZTUZU - DALYAN - KAYAKOY KELEBEKLER VADISI -SARIGERME- KALKAN - KEKOVA - PATARA- SAKLIKENT ÖLÜDENİZ' DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

1.GÜN Pazar : ( Gece Yolculuğu )
21:00 Bakırköy Regata, 22.00 Harbiye Jolly Tur Önü, 23:00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı, 23.20 Kartal-Yemek Centre-23.30 Çayırova Mcdonalds 00A.30 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Afyon istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Pazartesi:(Yakapark-Tlos-Saklıkent-Xanthos-HarpylerAnıtı-Nekropol-Fethiye)

Jolly tur un konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde, İzmit ve Adapazarı üzerinden Pamukova Metin Tan Tesislerinde verilen ilk molanın ardından Kütahya üzerinden Afyon’a  sabahın  erken saatlerinde ulaşıyoruz. Burada  verilen  serbest  kahvaltı  sonrası, yolumuza  devam ederek  Burdur  üzerinden  Fethiye ye ulaşıyoruz. Buradaki ilk durağımız,  Akdağlar’ın yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları YAKAPARK olacak. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan TLOS u geçerek ulaşacağımız Yakapark da, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Daha sonrasında otobüsümüz bizleri en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine getirecek. Burada Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından olan SAKLIKENT i görerek buz gibi suyunda sıcak çaylarımızı içeceğiz.Günün son durağı ise , Antik çağlarda Likya bölgesinde bulunan şehirlere başkentlik yapmış ve Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik şehir olan XANTHOS olacak. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alırken bir yandan günümüze kadar çok iyi koruna gelmiş Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, antik çağ Nekropol’ünü, Likya tipi mezarlarını, Bazilaka’sını geziyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası  Fethiye de  bulunan  otelimize  geçiyoruz . Akşam yemeğimiz otelimizde.

3.GÜN Salı  : (  Tam Gün KELEBEKLER VADİSİ Mavi Yolculuk-ÖLÜDENİZ- KAYA KÖY )Otelimizde  alınan  kahvaltı  sonrası  , arzu edenler sabahın erken saatlerinde,otelden alınarak, özel jeeplerle muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak ,buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler.Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken,gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar aşık olacaksınız.(Extra)   Hisarönü  mevkini  takiple  ,eski bir  Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın  evi  bünyesinde barındıran , ve şuanda terkedilmiş hayalet köy  KAYA KÖYÜ  günün ilk durağı olacak.Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken  ,eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek .Buranın temiz  dağ  havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri  Babadağları  nın   hemen   eteğinde   bulunan  BELCEKIZ   mevkine götürüyor  .  Buradan  bineceğimiz   teknemizle   Belcekız  ın  eşsiz   koylarını   gezerken   tekenemizin   dümenini  ,  Kaplan   Kelebeğiyle ünlü   mevsiminde   binlerce   kelebeğe  ev   sahipliği   yapan  ,  KELEBEKLER VADİSİNE   kırıyoruz  .  Burada   karaya   çıkıp   vadi içerisinde   keyifli   bir   yürüyüşün   ardından   , Belcekız ın eşsiz koylarında   vereceğimiz   yüzme  molalarıyla   günümüz   daha   bir   keyifli   hale gelecek. Yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası ,Soğuksu koyu,Camel beach, Mavi  Mağra  gibi sayısız koy sayılabilir.  ( 1. Mavi Yolculuk ).  Sahile   geri   dönüşte   teknemizden   inip   bu   sefer   otobüsümüzle   bir   başka   dünya   harikası    olan ÖLÜDENİZE   gidiyoruz  .   Burada   vereceğimiz   uzun   bir   yüzme   molasıyla   lacivert   suların   tadına   varıyoruz . Akşam   üstü saatlerinde    otelimize  dönüş  ve  akşam   yemeğimiz   otelimizde.

4.GÜN Çarşamba : ( Patara –Kalkan –Kaş -Kaputaş  - Kekova–Batık Şehir- Simena )  Sabah otelimizde alınan açıkbüfe kahvaltının ardından, otobüsümüzle 16 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye nin en uzun plajlarından biri olan ve bir Antik şehri içerisinde barındıran , mitolojide  güneş  tanrısı  Apollon  ve avcı ay  tanrıça Artemis in hikayesinin geçtiği ,dünyaca ünlü kutsal alan PATARA ya gidiyoruz .Buranın altın sarısı kumsalında  verilen uzun yüzme molasını takiben, otobüsümüzle bu sefer eşsiz manzaraya sahip KALKAN , KAPUTAŞ PLAJI ve KAŞ a geliyoruz buralarda vereceğimiz fotoğraf molaları , rehberimizin anlatımlarıyla keyifli bir hale gelecek .Sonrasıda   Kekova nın giriş kapısı olan Üçğız ve burada bineceğimiz teknemizle ilk önce M.Ö  2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış BATIK ŞEHİR görerek, sonrasında yolu olmayan köy SİMENA, Tersane Koyu, Esmeralda Koyu, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz koylar arasında ( 2. mavi yolculuk ). Üçağız köyünden alacağımız dağ kekikği kokuları çantamızı sararken bu güzel yerden ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde ise Fethiye ye dönüş, otelimizde akşam yemeği ve dinlenme. Gecesinde arzu edenlere Fethiye ye özel mehtap turu ( Extra )

5.GÜN Perşembe: ( Dalyan – Kaunos- İztuzu Plajı –SARIGERME PLAJI- Göcek - Katrancı Koyu  )Sabah otelimizde  alınan  kahvaltı  sonrası  hareketle Göcek , Sarıgerme  , Dalaman   üzerinden  Dalyana  geliyoruz .Buradan  bineceğimiz  kanal   teknesiyle  ,  saçlarından sazlıkların  ,  gözyaşlarından da  denizi  Köyceğiz   Gölüne   bağlayan  su   kanalının   oluştuğu,efsanesi   dilden  dile  anlatılan   BYBLİS  ve  KAUNOS  un  hüzün  dolu  hikayesini   dinleyerek ,  kaya   oyma  kral  mezarlarını   görüyoruz . Sazlıkların oluşturduğu  kanalda yapacağımız  tekene turunu  takiben   Atlantik   Okyanusundan   Anadolu  sahillerine   yumurta   bırakmaya   gelen   Dünyaca   ünlü  Caretta  Caretta   cinsi   deniz  kaplumbağlarinı   görmek  ve   denize girmek   için   İztuzu   Plajına   gidiyoruz .  Buradaki   yüzme   molamızın   ardından   tekrar teknemizle   kanalı   takıp   ederek otobüsümüze   ulaşıyoruz  (  3 . Tekne Turu ) Dalyan dan   sazlıların  ve  Akdeniz in   kokusu   üzerimize   sinmiş  ayrılırken   bu   sefer   otobüsümüz  bizleri   Akdeniz in  en  eşsiz koylarına  sahip  Dalaman a bağlı bir turizm merkezi olan SARIGERME ye ulaşıyoruz.Mavi bayraklı ve altın sarısı bir kumsala sahip olan Sarıgerme de uzun bir yüzme molası veriyoruz. Günün ilerleyen saatlerinde   GÖÇEK  e  gelerek burada serbest zaman veriyoruz.Kordon da bulunan çay bahçelerinde İçilen sıcak çayların ardından  otobüsümüzle ulaşacağımız  ve  12  adalara  hakim , eşsiz  manzarası  olan  KATRANCI KOYU   seyir  terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Fethiye deki otelimize  dönüş  ve  akşam  yemeğimiz   otelimizde.  

6.GÜN Cuma:(  Tam Gün 12 ADALAR Mavi Yolculuk – Kızıl Ada – Cennet Koyu – Tersane Adası )Sabah otelde alınan kahvaltı  ardından   12  Adalar   Mavi  Yolculuğu  na  katılmak için   otelimizden  ayrılıyoruz. Fethiye merkezden hareket edecek teknemizle, Fethiye  körfezinin   birbirinden   güzel adalarını  gezip, Akdeniz in  kokusunu   içimize  çekerek  , koylarında   bol  bol  denize   giriyoruz . Gezecegimiz  yerler arasında  ; Klopatra  Hamamı , Yassıca  Adası , Göbün Koyu , Tersane Adası , Kızıl Ada  ,  Şovalye Adası  ,   Zeytinli  Ada  ,  Cennet  Koyu  ( 4 .  Mavi  Yolculuk ).  Günün   sonuna  doğru  Fethiye ye dönüş  ve  otelimize  yerleşme   akşam  yemeği   otelimizde . Gecesinde  Fethiye  barlar  sokağı.

7.GÜN Cumartesi:(Köyceğiz-Akyaka-Azmak Çayı-Meryemana-Şirince-İzmir-Bursa-İstabul )Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, günümüzün ilk durağı,KÖYCEĞİZ olacak bu şirin balıkçı kasabasında verilen serbest zamanda göl kenarında çaylarımızı yudumluyoruz.Buradan tekrar yola çıkarak bu sefer GÖKOVA nın giriş kapısı olan ve Batı Menteşe dağı eteklerinde bulunan,yöreye özgü ahşap evleriyle ünlü AKYAKA beldesine ulaşıyoruz.Buradan kanal teknelerine  binip doğal sit alanı  ilan  edilmiş  olan , göçmen  kuşların , su samurlarının yaşadığı , balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek  için  nehire  dümen  kırıyoruz  (5 . tekne turu ).Flora ve faunası ile bizleri etkileyecek olan bu güzel tekne gezintimizden sonra Muğla üzerinden Selçuk a ulaşıyoruz.Sonrasında ise eski bir Rum köyü olan ve meyve  şaraplarıyla ünlü ŞİRİNCE  köyüne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda bozulmamış köy dokusu içinde gezip, şarap alışverişi yapıyoruz. Sonrasında Selçuktan ayrılarak İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa üzerinden İstanbul a ulaşarak  gecenin geç saatlerinde siz sayın misafirlerimizi bir başka Jolly tur organizasyonun da buluşmak dileğiyle İstanbul da aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.


ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER                                                                                            ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Otellerde 5 Gece Y.P Konaklama                                                                                          *  Tüm Öğle Yemekleri  
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego                                                                                     *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım                                                                                       *  Tüm Özel Harcamalar   
• Çevre Gezileri                                                                                                                       *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar     
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları                                                                                                 *  Müze Ören Yeri Girişleri ve tekne ücret
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı     
• Açık Büfe veya Set menü 5 Akşam Yemeği 
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :            
• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 5 Tekne Turu+ Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 130 TL olup;  
              
• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 110 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

KUSADASI(1) - BODRUM(2) - MARMARIS(2) - FETHIYE(1) - ANTALYA(1) DALYAN - SAKLIKENT - SIRINCE - EFES ANTIK KENTI - DIDIM 7 MAVI YOLCULUK - AQUA PARK - KÖPRÜLÜ KANYONDA RAFTING

1.GÜN Cuma : ( Gece Yolculuğu )22.00 Bakırköy Regetta Otoparkı - 23.00 Harbiye Jolly Tur Önü – 00.00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı, –00.20 Kartal-Yemek Centre-00.30 Çayırova Mcdonalds, 01.30 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz

2.GÜN Cumartesi : ( İstanbul - İzmit - Bursa - İzmir - Selçuk - Kuşadası - Aqua Park )Jolly turun konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde , İzmit ve Bursa üzerinden Susurluk Varan Tesisilerinde verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir ve Selçuk üzerinden sabahın erken saatlerinde Selçuk’a ulaşıyoruz. İlk durağımız şaraplarıyla ,kaybolmamış köy dokusuyla,eski rum evleriyle ünlü ŞİRİNCE olacak. Daha sonra Kuşadası’nda bulunan otelimize ulaşıyor , kısa bir dinlenmenin ardından Türkiye nin en büyük , Dünya’nın sayılı AQUAPARK larından olan AQUALAND parka gidip ,tam gün su kaydıraklarının , denizin , havuzun , eğlenceli animasyonların tadını çıkartıp yılın yorgunluğunu atıyoruz . Günün sonunda otelimize dönüş ve otelemizde açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

3.GÜN Pazar : ( Kuşadası –Meryemana –Efes –Apollon Tapınağı –Didim – Bafa Gölü – Bodrum )Otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüzle Hıristiyanlarca kutsal Haç merkezi kabul edilen MERYEMANA EVİ , buradan Kuran-ı Kerim de isimleri geçen Eshab-ül Kehf ( 7 uyurlar ) mağrasını ziyaret ediyoruz . Sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya cıkarılabilen EFES antik kentini gezmeye başlıyoruz . Geziceğimiz yerler arasında Odeon , Kuretler caddesi , Latrin , Hamam , Celsus kütüphanesi , aşk evi , Agora , tiyatro sayılabilir. Söke üzerinden yolumuza devam ederken yol üzerindeki Kot Fabrikasına uğruyoruz ve aliş veriş imakanı sonrasında Ege nin şirin bir tatil beldesinde bulınan DİDİM APOLLON TAPINAĞI , bizlere eski insanların inançlarını yaşatacak . Gün batımını izlemek için Bafa Gölü ne ulaşıyor sıcak çaylarımızı yosun kokukları içerisinde yudumluyoruz . Milas üzerinden akşam saatlerinde Bodrum da bulunan otelimize varış.

4.GÜN Pazartesi: ( Tam gün Mavi Yolculuk –BODRUM –Karada –Meteor –Deve Plajı– Akvaryum)Arzu edenlere yılın yorgunluğunu atmak , deniz ve güneşten yararlanmak için otelde serbest zaman , arzu edenler de sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Bodrum şehir merkezinden bineceğimiz teknemizle birlikte Bodrum un eşsiz koyları olan Karaada ,Metor , Deve plajı , Akvaryum gibi sayısız koyda gün boyu denize girme imkanı (1. mavi yolculuk ) ( EXTRA ) . Akşam saatlerinde tekrar Bodrum daki otelimize dönüş , akşam yemeği ve Bodrum un gece hayatını görmek için lobide buluşma.

5.GÜN Salı: ( Bodrum – Muğla – Gökova – Akyaka –Tam Gün Mavi Yolculuk – Âşıklar Yolu )Sabah Bodrumdaki otelimizden ayrılıp Milas - Yatağan SAKAR GEÇİDİ , evleriyle mimarlik ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesi geliyoruz . Buradan GÖKOVA tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz . Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova nın eşsiz koylarını dolaşmaya başliyoruz . Gelibolu Adası , Yeşil Deniz , Zeytinli Koy , İncekum , Lacivert Koy demir atıp yüzceğimiz koylar arasınada (2.mavi yolculuk ) . Aksamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan , göçmen kuşların , su samurlarının yaşadığı , balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek için nehire dümen kırıyoruz (3.tekne turu ) . Akyaka dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okalüptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor . daha sonrasında Marmaris deki otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağınada sabaha kadar eğlence .

6.GÜN Çarşamba : ( Tam Gün Mavi Yolculuk – Marmaris İçmeler – Kadırga Koyu – Kızılkum)Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası İÇMELER e hareketle , limanından teknemize biniyoruz . Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor , denize giriyoruz . Balık Çiftliği ,Kumlubük, Cennet Adası , Fosforlu Mağra , Kızılkum , Kadırga Koyu , Baklabükü , Akvaryum , Amos koyu (4.mavi yolculuk) . Akşamüstü saatlernde İçmelere geri dönüş ve Marmaris deki otelimize tekarar dönüyoruz . Akşam yemeği sonrası diliyenlere yıldızların altında romantik bir gece geçirmeleri , Marmaris i gece denizden görebilmek için Mehtap Turu (EXTRA)

7.GÜN Perşembe: (Marmaris –Dalyan –Kaunos–İztuzu –Göcek –12 Adalar Tekne Turu –Fethiye )Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Marmaris den hereketle DALYAN a geliyoruz . Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle , saçlarından sazlıkların , gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü ne bağlayan su kanalının oluştuğu ,efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikayesini dinleyerek , kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz . Ve tabiki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağlarinı görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gıdıyoruz . Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemızle kanalı takıp ederek otobusumuze ulaşıyoruz (5.tekne turu) . Dalyandan ayrılıp Akdenizin eşsiz koylarına sahip olan GÖÇEK e geliyoruz . Buradan 12 ADALAR TEKNE turumuzu yapmak için öğle saatlerinde teknemize biniyoruz . Yassıca Adası , Göbün Koyu , Tersane Adası , Kızıl Ada , Cennet Koyu yuzme molaları vereceğimiz koylardan sadece bir kaçı . (6. mavi yolculuk) .Bu keyifli mavi yolculuk ardından günün sonuna doğru teknemizle Fethiye marinaya dönüyoruz ve Fethiye de ki otelemize yerleşme akşam yemeği otelimizde . Gecesinde Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.

8.GÜN Cuma: ( Fethiye – Saklıkent – Kalkan – Kaş – Kekova – Demre – Antalya – Kaputaj – Finike – Kemer )Sabah otelde alınan kahvaltı ardından otobüsümüzle Türkiye nin en önemlı Kanyonlarından biri olan SAKLIKENT e gidiyoruz . Burada yenen gözleme ve içilen sıcak çaylarımız bize kanyondan çıkan soğuk suların serinliğinde doyumsuz anlar yaşatıyor . Sonraki durağımız KALKAN ve KAŞ . Güzel manzaralar eşliğinde verceğimiz fotoğraf molaları , rehberimizin anlatımları ile renklenecek . Bir sonraki durağımız ise KEKOVA nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ olacak . Bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU na başlıyoruz . Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu , Tersane koyu , Hamidiye koyu , yolu olmayan SİMENA KÖYÜ , KEKOVA ADASI ve M.Ö ll.yy da bir depremle denizin dibine batmış olan BATIK ŞEHİR (7.mavi yolculuk) . Üçağızdan alacağımız dağ kekikleri kokusu içinde otobüsümüzle NOEL BABA nın yaşamış olduğu yer DEMRE üzerinden yol alarak Finike , Bey Dağları , Kemeri görerek aksamüstü saatlerinde Antalya daki otelimize yerleşiyoruz . Akşam yemeğimiz otelde . Gece Antalya nın en güzel yerlerinden BEACH PARK a gidiyoruz.

9.GÜN Cumartesi : ( Antalya -Kaleiçi- Yivli Minare – Beşkonak- Köprülü Kanyon - Rafting - İstanbul )Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası , Antalya şehir merkezini , Tophane den görüp fotoğraflarını çekebileceğimiz Kaleiçi , Antalaya nın simgesi olan Yivli Minare yi , Hıdırlık Kulesini kapsyan panaromik tur sonrası otobüsümüzle bir Milli Park olan tabiat harikası Köprülü Kanyon a ulaşıyoruz . Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken , adrenali yüksek ,7 den 77 ye herkesin katılabileceği , RAFTİNG heycanını Köprüçay ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA) . Sonrasında , Isparta – Afyon -Kütahya üzerinden yolumuza devam ederek İstanbul a ulaşıyor , siz sayın misafirlerimizi , bir başka Jolly tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle , sabaha karşı erken saatlerinde İstanbul da , aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

• Otellerde 7 Gece Y.P Konaklama
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
• Çevre Gezileri
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 7 Sabah kahvaltısı
• Açık Büfe veya Set menü 7 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Tüm Öğle Yemekleri
• Yemeklerde Alınan İçecekler
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Müze Ören Yeri Girişleri ve tekne ücretleri
• Tüm Özel Harcamalar

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 6 Tekne Turu + AQUAPARK GİRİŞ ÜCRETİ + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 150 TL olup;

• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 130 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

BODRUM(2)-MARMARIS(2)-FETHİYE(2) İÇMELER-DALYAN-SIRINCE-SAKLIKENT-ÖLÜDENİZ ÖLÜDENİZ DE BABADAĞ'DAN YAMAÇ PARAŞÜTÜ

1.GÜN Pazar : ( Gece Yolculuğu )
22.00 Bakırköy Regetta Otoparkı - 23.00 Harbiye Jolly Tur Önü – 00.00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı, –00.20 Kartal-Yemek Centre-00.30 Çayırova Mcdonalds önü- 01.30 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Pazartesi :
( İstanbul - İzmit - Bursa - İzmir - Selçuk –Didim –Bafa Gölü- Milas - Bodrum )
Jolly tur un konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde , İzmit ve Bursa üzerinden Susurluk - Varan Tesisilerinde verilen ilk molanın ardından Balıkesir üzerinden Manisa , İzmir ve Selçuk a sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz .
Selçuk Ulusoy tesislerinde verilen serbest kahvaltı molası ardından eski bir Rum köyü olan ve meyve şaraplarıyla ünlü ŞİRİNCE köyüne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda bozulmamış köy dokusu içinde gezip,şarap alışverişi yapıyoruz.
Söke , sonrasında Ege nin şirin bir tatil beldesinde bulınan DİDİM APOLLON TAPINAĞI , bizlere eski insanların inançlarını yaşatacak.Daha sonra Bafa Gölü ne ulaşıyor sıcak çaylarımızı yosun kokukları içerisinde yudumluyoruz,Milas üzerinden yolumuza devam edip Bodrum a ulaşıyoruz. Bodrum da bulunan otelimize yerleşmemiz ardından yılın yorgunlugunu atmak , güneşten ve denizden yararlanmak için gün boyu serbest zamanımız olacak . Akşam yemeğimiz otelde .

3.GÜN Salı:(Zeki Müren Evi-Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi-Gümüşlük-Karaincir Plajı )
Otelde alınan kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı, Bodrum denilince ilk akla gelen ve sanat güneşimiz Zeki Müren in evi olacak.Sonrasında şehir merkezinde bulunan otantik çarşının içerisinden yürüyerek ulaşacağımız Bodrum Kalesini dolaşmaya başlıyoruz.Burada Bodrum sualtı arkeoloji müzesi,İngiliz kulesi,İtalyan kulesi,cam batık salonu,Karyalı prenses salonu,zindan,Uluburun batığı göreceklerimizden bir kaçı.Kalede yapacağımız bu keyifli gezi sonrası çarşıda vereceğimiz serbest zamanda Bodrum a özgü hediyelik alış-verişlerinizi yapabilirsiniz.Daha sonrasında Bodrum dan ayrılarak Ortakentin içerisinden geçerek , bir sayfiye merkezi olan ve balık restaurantlarıyla ünlü Gümüşlüğe ulaşıyoruz.Burada verilen serbest zamanda deniz kenarında arzu edenler balıkların tadına bakarken arzu edenlerde mercan kayalıklar üzerinden yürüyerek ulaşacakları Tavşan adasında bölgenin en güzel fotoğraflarını çekerek,tavşanları görebilirler.Buradan otobüsümüzle ayrılarak Kadıkale-Turgutreis üzerinden bir Yunan Adası olan KOS Adası manzarasını takip ederek Bodrum un en güzel denizi olarak bilinen Akyarlar-Karaincir Plajına gidiyoruz.Burada verilen serbest yüzme molasında denizin tadına varacaksınız.Daha sonrasında Aspat üzerinden otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu edenlerle Bodrum un sıra dışı gecelerinde eğlenmek için lobi de buluşma.

4.GÜN Çarşamba :( Milas – Muğla –AKYAKA- Gökova -Tam Gün Mavi Yolculuk –Aşıklar Yolu )
Sabah Bodrum daki otelimizden ayrılıp , Milas - Yatağan SAKAR GEÇİDİ , evleriyle mimarlik ödülüne sahip olan , AKYAKA BELDESİNE geliyoruz . Buradan GÖKOVA TEKNE turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz . Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon sarayının göklacivert denizin dibinde olduğu söylenen , Gökovanın eşsiz koylarını dolaşmaya başliyoruz . Gelibolu Adası , Yeşil Deniz , Zeytinli Koy , İncekum , Lacivert Koy , demir atıp yüzceğimiz koylar arasınada ( 1 . mavi yolculuk ) . Aksamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan , göçmen kuşların , su samurlarının yaşadığı , balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek için nehire dümen kırıyoruz ( 2 . tekne turu ). Akyakadan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okalüptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor . Daha sonrasında Marmaris deki otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası Marmaris kaleiçi ve barlar sokağınada sabaha kadar eğlence sizleri bekliyor .

5.GÜN Perşembe : ( Tam Gün Mavi Yolculuk –Marmaris İçmeler –Cennet Adası – Kadırga Koyu )
Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası İÇMELER e hareketle , limanından teknemize biniyoruz . Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor , denize giriyoruz . Balık Çiftliği , Cennet Adası , Fosforlu Mağra , Kızılkum ,Kumlubük, Kadırga Koyu , Baklabükü, Akvaryum , Amos koyu yüzme molası verecğimiz koylar arasında (3.mavi yolculuk) . Akşamüstü saatlernde İçmelere geri dönüş ve Marmaris deki otelimize tekarar dönüyoruz . Akşam yemeği sonrası diliyenlerle Marmaris gece hayatını doyasıya yaşamak için lobide buluşma.

6.GÜN Cuma : ( Marmaris –Dalyan – Kaunos - İztuzu - Göcek –Kaya Köy- Ölüdeniz- Fethiye )Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Marmaris den hereketle DALYAN a geliyoruz . Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle , saçlarından sazlıkların , gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsaensi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikayesini dinleyerek , kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz . Ve tabiki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca
ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağlarinı görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu plajına gıdıyoruz . Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemızle kanalı takıp ederek otobusumuze ulaşıyoruz (4.tekne turu) . Dalyandan ayrılıp Akdenizin eşsiz koylarına sahip GÖÇEK e gelerek burada serbest zaman veriyoruz.Kordon da bulunan çay bahçelerinde İçilen sıcak çayların ardından otobüsümüzle ulaşacağımız ve 12 adalara hakim , eşsiz manzarası olan KATRANCI KOYU seyir terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Fethiye merkezi takiple ulaşacağımız Hisarönü mevkinde , eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın evi bünyesinde barındıran , ve şuanda terkedilmiş hayalet köy KAYA KÖYÜ ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken ,eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek .Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Beydağları nın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine getiriyor . Burada Türkiye nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz.Bu keyifli günün ardından Fethiye de ki otelemize yerleşme akşam yemeği otelimizde . Gecesinde Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.

7.GÜN Cumartesi:(Tam Gün 12 ADALAR Mavi Yolculuk–Kızıl Ada –Cennet Koyu – Tersane Adası )Sabah otelde alınan kahvaltı ardından arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel jeeplerle muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar aşık olacaksınız.(Extra) 12 Adalar Mavi Yolculuğu na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye merkezden hareket edecek teknemizle, Fethiye körfezinin birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek, koylarında bol bol denize giriyoruz. Gezecegimiz yerler arasında ; Klopatra Hamamı , Yassıca Adası , Göbün Koyu , Tersane Adası , Kızıl Ada , Şovalye Adası , Zeytinli Ada , Cennet Koyu ( 5 . Mavi Yolculuk ). Günün sonuna doğru Fethiye ye dönüş ve otelimize yerleşme akşam yemeği otelimizde. Gecesinde Fethiye barlar sokağı.

8.GÜN Pazar : ( Fethiye - Saklıkent - Burdur - Afyon - Kütahya - Adapazarı - İstanbul )
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından Fethiye bölgesinin en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine ulaşacağız. Burada Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından olan SAKLIKENT i görerek buz gibi suyunda sıcak çaylarımızı içeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Burdur, Afyon, Kütahya üzerinden İstanbul a doğru yol alıyor ve akşam saatlerinde İstanbul da, siz sayın misafirlerimizi bir başka Jolly tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Otellerde 6 Gece Y.P Konaklama * Tüm Öğle Yemekleri
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım * Tüm Özel Harcamalar
• Çevre Gezileri * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları * Müze Ören Yeri Girişleri ve tekne ücret
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 6 Sabah kahvaltısı
• Açık Büfe veya Set menü 6 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 5 Tekne Turu + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 130 TL olup;

• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 110 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.


FETHIYE (3)- MARMARIS (3) DALYAN- GOKOVA - DALAMAN -SARIGERME-KAMELYA ADASI- AZMAK CAYI JEEP SAFARİ VE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

1.GÜN Pazar : ( Gece Yolculuğu )22:00 Bakırköy Regata, 23:00 Harbiye Jolly Tur Önü , 00:00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı, 00.20 Kartal-Yemek Centre,00.30 Çayırova Mc, 01.30 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Afyon istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Pazartesi:( İstanbul–İzmit – Adapazarı – Afyon – Burdur- Fethiye-Tlos-Yakapark-Saklıkent )Jolly tur un konforlu otobüsleri ile , İzmit ve Adapazarı üzerinden Pamukova- Metin Tan Tesisilerinde verilen ilk molanın ardından Kütahya üzerinden Afyon a sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı sonrası , yolumuza devam ederek Burdur üzerinden Fethiye ye geliyoruz. Buradaki ilk durağımız, Akdağlar’ın yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları YAKAPARK olacak. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan TLOS u geçerek ulaşacağımız Yakapark da, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Daha sonrasında otobüsümüz bizleri en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine getirecek. Burada Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından olan SAKLIKENT i göreceğiz.Kanyon da buz gibi suyun içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrası içilen sıcak çaylarımız sizlere ayrı bir deneyim sunacak. Buradaki gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Yılın yorgunluğunu atmak ,otelimizin havuzundan ve içimizi ısıtan güneşten yararlanmak için serbest zamanımız olacak.Akşam yemeğimiz Fethiye deki otelimizde.

3.GÜN Salı : ( Tam Gün 12 ADALAR Mavi Yolculuk )Sabah otelde alınan kahvaltı ardından arzu edenler sabahın erken saatlerinde,otelden alınarak, özel jeeplerle muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak ,buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler.Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken,gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar aşık olacaksınız.(Extra) . 12 Adalar Mavi Yolculuğu na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz . Fethiye merkezden hareket edecek teknemizle ,Fethiye körfezinin birbirinden güzel adalarını gezip , Akdenizin kokusunu içimize çekerek , koylarında bol bol denize giriyoruz . Gezecegimiz yerler arasında ; Klopatra Hamamı , Yassıca Adası , Göbün Koyu , Tersane Adası , Kızıl Ada , Şovalye Adası , Eşek Adası , Zeytinli Ada , Cennet Koyu ( 1 . Mavi Yolculuk ). Günün sonuna doğru Fethiye ye dönüş ve otelimize yerleşme akşam yemeği otelimizde . Gecesinde Fethiye barlar sokağı .

4.GÜN Çarşamba : ( Tam Gün KELEBEKLER VADİSİ Mavi Yolculuk - ÖLÜDENİZ )Otelimizde alınan kahvaltı sonrası , Hisarönü mevkini takiple , eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın evi bünyesinde barındıran , ve şuanda terkedilmiş hayalet köy KAYA KÖYÜ günün ilk durağı olacak.Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken ,eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek .Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Beydağları nın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine getiriyor . Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız ın eşsiz koylarını gezerken tekenemizin dümenini , Kaplan Kelebeğiyle ünlü mevsiminde binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan , KELEBEKLER VADİSİNE kırıyoruz . Burada karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüşün ardından , koylarda vereceğimiz yüzme molalarıyla günümüz daha bir keyifli hale gelecek. Yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası , Mavi Mağra gibi sayısız koy sayılabilir. ( 2 . Mavi Yolculuk ). Sahile geri dönüşte teknemizden inip bu sefer otobüsümüzle bir başka dünya harikası olan ÖLÜDENİZE gidiyoruz . Burada vereceğimiz uzun bir yüzme molasıyla lacivert suların tadına varıyoruz . Akşam üstü saatlerinde otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu edenlerle gecenin romantizimini yıldızların altında yaşamak için canlı müzik eşliğinde mehtap turuna çıkıyoruz.(extra)

5.GÜN Perşembe :( Katrancı Koyu-Sarıgerme- Göcek –Dalyan–Kaunos- İztuzu Plajı - Marmaris )
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle otobüsümüzle ulaşacağımız ve 12 adalara hakim , eşsiz manzarası olan KATRANCI KOYU seyir terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz.Sonrasında GÖÇEK e gelerek burada serbest zaman veriyoruz.Kordon da bulunan çay bahçelerinde İçilen sıcak çayların ardından ,bu sefer otobüsümüz bizleri Akdeniz in en eşsiz koylarına sahip Dalaman a bağlı bir turizm merkezi olan SARIGERME ye ulaştırıyor.Mavi bayraklı ve altın sarısı bir kumsala sahip olan Sarıgerme de uzun bir yüzme molası veriyoruz. Dalaman üzerinden Dalyan a geliyoruz . Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle , saçlarından sazlıkların , gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikayesini dinleyerek , kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz . Ve tabiki Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağlarinı görmek ve denize girmek için İztuzu Plajına gıdıyoruz . Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemızle kanalı takıp ederek otobusumuze ulaşıyoruz ( 3 . Tekne Turu ). Dalyan dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı Okalüptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor . Daha sonrasında Marmaris deki otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonra Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağınada sabaha kadar eğlence sizleri bekliyor .

6.GÜN Cuma:(Tam gün JEEP SAFARİ veya KAMELYA - DİŞLİCE ADASI mavi yolculuk–Kızkumu )Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası , arzu edenlere yılın yorgunluğunu atmaları için otelde serbest zaman .Arzu edenler tam gün sürecek olan,Datça istikametiyle Bozburun ve Hisarönü mevkini de içine alan bol yüzme molalı ve adrenali yüksek Jeep Safariye çıkabilir (Extra) Arzu edenlerde Hisarönü körfezini , Kızkumu nu keşfetmeleri ve Kamelya - Dişlice Adaları mavi yolculuğuna çıkmaları için otelden hareket edebilirler . Bu turumuzda rotamızı ünlü şairimiz CAN YÜCEL i toprağında barındıran DATÇA Yarımadasına yönlendiriyoruz . Hisarönü Körfezinde bulunan Mitolojiye konu olmuş Kızkumu na gelip , burada kızkumu nun bir kıyı oku olmasında dolayı üzerinde yürüyerek fotoğraflarımızı çekiyoruz . Daha sonrasında Kamelya - Dişlice adası tekne turunu yapmak üzere bizleri bekleyen teknemize binip bütün bir gün Datça Körfezinin temiz havasını içimize çekip eşsiz koylarında denize giriyoruz . Gideceğimiz yerler arasınada ; Emel Sayın Koyu , Dişlice Adası , Sığ Liman , Kamelya Adası gibi eşsiz koylar ve adalar olacak ( 4 . mavi yolculuk ) ( EXTRA ). Teknemizle sahile dönüşte Marmaris e otobüsümüzle dönüş ve otelimize yerleşme

7.GÜN Cumartesi : ( Tam Gün Mavi Yolculuk - GÖKOVA )Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası , evleriyle mimarlik ödülüne sahip olan , AKYAKA BELDESİNE geliyoruz. Buradan GÖKOVA TEKNE turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz . Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon un sarayının göklacivert denizin dibinde olduğu söylenen , Gökova nın eşsiz koylarını dolaşmaya başliyoruz . Gelibolu Adası , Yeşil Deniz , Zeytinli Koy , İncekum , Lacivert Koy , demir atıp yüzceğimiz koylar arasınada ( 5 . Mavi Yolculuk ) . Aksamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan , göçmen kuşların , su samurlarının yaşadığı , balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek için nehire dümen kırıyoruz ( 6 . Tekne Turu ). Bu eşsiz doğa manzarısını seyrettikten sonra otobüsümüzle Marmaris deki otelimize dönüş ve akşam yemeği otelimizde .

8.GÜN Pazar : ( Marnaris – Muğla – Aydın –Şirince- İzmir - Bursa - İstanbul ) Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası , otelimizden ayrılıp İstanbula doğru yola çıkıyoruz . Muğla , Çine , Aydın üzerinden Selçuk a varıyoruz. Sonrasında ise eski bir Rum köyü olan ve meyve şaraplarıyla ünlü ŞİRİNCE köyüne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda bozulmamış köy dokusu içinde gezip,şarap alışverişi yapıyoruz. İzmir , Balıkesir , Bursa üzerinden Akşam saatlerinde İstanbula ulaşıp , siz sayın misafirlerimizi bir başka jolly tur oraganizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Otellerde 6 Gece Y.P Konaklama * Tüm Öğle Yemekleri
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım * Tüm Özel Harcamalar
• Çevre Gezileri * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları * Müze Ören Yeri Girişleri ve tekne ücret
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 6 Sabah kahvaltısı
• Açık Büfe veya Set menü 6 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + 5 Tekne Turu + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 130 TL olup;

• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 110 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

ANTAKYA - ISKENDERUN - ADANA - MERSIN - ANAMUR - ALANYA - ANTALYA KÖPRÜLÜ KANYON'DA RAFTİNG

1.GÜN CUMA : ( Gece Yolculuğu )
21.00 Bakırköy Regata Otoparkı , 22:00 Harbiye Jolly Tur Ofis Önü – 23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 23.20 Kartal Yemek Center, 23.30 Çayırova Mc Donald’s 00.15 İzmit Asya Otel Önünden 03.30 Ankara Söğütözü Armada karşısından hareketle Aksaray, Pozantı üzerinden Adana ya doğru hareket.

2.GÜN Cumartesi : ( Pozantı–Adana-Taş köprü–Ulucami-Saat kulesi -Seyhan nehri-İskenderun )
Toros Dağlarının uzantısı olan Bolkar Dağlarının geçit verdiği Gülek boğazında verilen molanın ardından ,günümüzün ilk durağı, Türkiye nin 4. büyük kenti olan ve ismini mitolojide geçen gök tanrısı Uranus un oğlu Adanus’dan alan ADANA ya ulaşıyoruz.Buradaki ilk durağımız ise MS. 117 yılında yapımına başlanan ve meşhur Roma İmparatoru Hadrian tarafından yaptırılan Adana’nın simgesi Taş Köprü olacak.Burada verilen fotoğraf molası ve anlatımların ardından 1527 yılında Ramazanoğullarından Halil Bey tarafından yaptırılmış Adana Ulu cami yi ziyaret ediyoruz.Sonrasında Ziya Paşa Parkında bulunan 1882 yılında Adana Valisi Abidin Paşa tarafından yaptırılan Saat Kulesini ziyaret ediyoruz.Buradaki anlatımlarımızın ardından Seyhan Nehri kenarında Sabancı tarafından yaptırılmış 6 minareli Sabancı Camisini görerek Seyhan baraj gölüne doğru yol alıyoruz.Seyhan baraj gölünü,Sevgi adasını fotoğrafladıktan sonra Adana şehir merkezinde panoramik tur yaparak bu güzel şehirden ayrılıyoruz.Çukurova’dan geçerken yol üzerinde Şahmeran efsanesinin geçtiği yer olarak bilinen Yılan Kaleyi görüyoruz daha sonrasında da Hatay-Dörtyol mevki Amonos dağları üzerinden Helen imparatoru Büyük İskenderin kurmuş olduğu İskenderun a doğru yol alıyoruz. İskenderun un meşhur sayfiye merkezi olan Arsuz da bulunan otelimize yerleşme ve yılın yorgunluğunu üzerimizden atabilmek için İskenderun un ılık denizinden yararlanarak dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz deniz kenarında bulunan otelimizde.(İSKENDERUN)

3.GÜN PAZAR:( Antakya – St. Pierre Kilisesi Harbiye – Antakya Mozaik Müzesi –Samandağ-Titus Tüneli )
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Belen Geçidini tırmanarak muhteşem manzaralı Amik ovasını görüyoruz. Fotoğraf çekimi ardından yola devam ederek Antakya’ya varıyoruz. Çan-Ezan-Hazan sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte dikkatimizi ilk çekecek nokta şehri boydan boya ikiye bölen Asi Nehri. İlk gezi durağımız Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi oluyor ve ardından Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Eski Antakya Evlerini gezeceğimiz sokaklarda Katolik Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne(Harbiye)’de geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Antakya nın denize açılan kapısı olan Samandağı na doğru yola çıkıyoruz. Burada meşhur Roma imparatoru Titus Flavius Vespasianus zamanında yapılmış ve kayaları oymak suretiyle deniz kenarında bulunan antik şehrin limanın dağlardan gelen çamurlu suyuyla dolmasını engellemek için yapılmış Titus su kanallarını görüyoruz.Ayrıca halk arasında beşikli mezar olarak geçen antik dönemden kalma mezarları ziyaret ediyoruz. Defne ağaçları ve kokusu içerisinde yapılan bu gezi sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (İSKENDERUN)

4.GÜN PAZARTESİ : ( Sokullu Külliyesi-Payas Kalesi-Tarsus-Ashab-ı Kehf-St. Paul kuyusu-Şelale )Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından yola çıkıyoruz. Günümüzün ilk durağı ise İskenderun un hemen yakının da bulunan, antik dönemdeki ismi Baias, günümüzdeki ismi Payas olan ilçemiz olacak. Burada eski Halep-Adana yolu üzerine Osmanlılar döneminin ünlü Sadrazamlarından Sokullu Mehmet Paşa nın yaptırmış olduğu Sokullu Külliyesini görüyoruz. Bir Mimar Sinan eseri olan külliyenin içerisinde; Kervansaray, Arasta, Cami, Medrese, günümüzde halen kullanılmakta olan Hamam, Cenevizler döneminden kalma Kale ve Tersane binası gibi tarihi mekânları gezerken, rehberimizin anlatımlarıyla buranın eski şaşalı günlerine tekrar döndüğüne şahit olacaksınız. Bir sonraki durağımız ise, Tarsus olacak. Kuran-ı Kerim de de geçen Ashab-ı Kehf, 7 uyurlar mağarası olacak. Yapılan anlatımlar ardından Tarsus şehir merkezinde bulunan yöre insanının Kancık kapısı dediği Klopatra Kapısını ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Hz. İsa nın 13. havarisi olarak bilinen ve Tarsus da yaşamış olan St Paul un evine ait kalıntıları ziyaret ediyoruz. Bir diğer ziyaret noktamız ise Çanakkale savaşlarının kaderini değiştiren Nusret Mayın Gemisi olacak. Şehir merkezinde bulunan Tarsus ulu cami ve Lokman Hekimin kabrini ziyaret ediyoruz. Tarsus daki son gideceğimiz yer ise Tarsus çayının oluşturduğu şelale olacak. Tarsus daki bu güzel programımız ardından kısa bir yolculukla otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. (MERSİN)

5.GÜN SALI : (Cennet-Cehennem ,Astım Mağarası-Kanlıdivane-Narlıkuyu-Uzuncaburç-Anamur)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Mersin in çehresini değiştiren Flamingo yolunu takip ederek, Silifke istikametine doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Romalılar ın suçluları cezalandırmak içine attıkları bir obruk etrafına kurulmuş antik dönemdeki ismi Kanytelis, şu andaki ismi Kanlıdivane olan yeri ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımlar ardından Kız Kalesini görebilmek ve fotoğraflayabilmek için sahil kesimine iniyoruz. Daha sonraki durağımız ise Astım ve Dilek mağarası olacak. Astım hastalarına iyi geldiği bilinen, sarkıtları ve dikitleriyle ilgi çeken bu mağarayı ziyaret ardından, bir doğa harikası Cennet ve Cehennem mağaralarını ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve yöreye özgü içilen Yörük ayranlarından sonra Mersin in sayfiye merkezi olan ve balık restaurantlarıyla ünlü Narlıkuyu ya ulaşıyoruz. Burada deniz kenarında yenen birbirinden leziz balıklar sizlere ayrı bir keyif yaşatacak. Burada bulunan bir başka durağımız ise 3 güzeller mozağiyiyle ünlü hamam binası. Geçireceğimiz keyifli dakikalar ardından Silifke istikametine doğru yol alıyoruz. Silifke’nin şehir merkezinden hareketle, Göksu Nehrini sol tarafımıza alarak Toros Dağlarına otobüsümüzle tırmanıyoruz. Sık ormanların ve güzel manzaraların arasından geçerek ulaşacağımız antik dönemdeki ismi Diocaesarea şimdiki ismi Uzuncaburç da göreceğimiz tarihi yapılar arasında; Sütunlu Cadde, Zeus Tapınağı, Tykhe Tapınağı,Tören Kapısı,Zafer Takı,Nekropol,Kilisler gibi bir çok eser sayılabilir.buradaki ziyaretimiz ve yapılan anlatımlar ardından tekrar Toroslar dan aşağıya inerek antik dönemde dağlık Kilikya ( Cilicia Tracheia ) ya doğru yol alıyoruz.Güzel manzaralardan sonra ulaşacağımız Türkiye de ayakta kalabilmiş en iyi kalelerden biri olan Mamure Kalesini ziyaret ediyoruz.Burada yapılan anlatımlar ardından deniz kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz.akşam yemeğimiz otelimizde.(ANAMUR)

6.GÜN ÇARŞAMBA : (Anamurium-Dim Çayı-Alanya Tekne turu-Kızılkule-Damlataş-Tersane)
Sabah otelde alına açık büfe kahvaltı ardından, Alanya istikametine doğru yol alıyoruz. Günümüzün ilk durağı ise Anamur a ismini veren Anamurium antik kenti olacak. Muhteşem bir kumsala sahip eskinin ticaret kenti Anamurium da göreceğimiz kalıntılar arasında; Odeon , Tiyatro binası , Hamam binası ,Bazilika , Nekropol gibi tarihi mekanlar sayılabilir.Buradaki anlatımlarımız ve fotoğraf çekimlerimizin ardından Alanya ya doğru yola çıkıyoruz.Güzel manzaralardan geçerek ulaşacağımız Alanya daki ilk durağımız ise Toros dağlarından doğan buz gibi sularıyla ve doyumsuz manzarasıyla bizlere keyifli dakikalar yaşatacak olan Dim Çayı olacak.Burada içilen çaylar sonrasında Alanya şehir merkezinde bu sefer Damlataş mağarasını ziyaret ediyoruz.Daha sonrasında antik dönemde gemi yapımı için kullanılan Tersane binasını ve Kızılkuleyi görerek,limandan bize özel teknemize biniyoruz.Tersane koyu,Korsan mağarası,Klopatra plajı vereceğimiz yüzme molaları arasında sayılabilir.Daha sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu eden misafirlerimle Alanya gecelerini yaşamak için lobide buluşma. (ALANYA)

7.GÜN PERŞEMBE : (Side-Apollon Tapınağı-Manavgat -Aspendos-Köprülü Kanyon-Rafting)
Sabah otelde alınan kahvaltı ardından eski bir antik kent olan ve ismi “ Nar “ anlamına gelen Side ye hareket ediyoruz.Burada gezeceğimiz yerler arasında Agora, Sütünlu Cadde, Çeşme binası ve yol üzerinde göreceğimiz Tiyatro binası sayılabilir.Side çarşısında yapılacak keyifli bir yürüyüş sonrasında eski limanda bulunan Apollon Tapınağına ulaşıyoruz ve Bazilikasını gördükten sonra tekrar otobüsümüze biniyoruz.Buradan bir başaka doğa harikası olan Manavgat Şelalesine gidiyoruz.Burada çekilen fotoğraflar ve içilen sıcak çaylar sonrası Türkiye nin antik çağlardan günümüze kadar en iyi şekilde korunagelmiş ve halen yapılış amacına uygun olarak sanatsal etkinliklerin düzenlendiği Aspendos tiyatrosuna doğru yol alıyoruz.Buradaki anlatımlar sonrası otobüsümüze biniyoruz. Bir Milli Park olan ve tabiat harikası Köprülü Kanyon a doğru yol alıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken , adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği ,RAFTİNG heycanını gün boyu Köprüçay ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA) .Burada geçen keyifli ve heycanlı saatler ardından Antalya da bulunan otelimize ulaşıyoruz ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu edenler ,Antalya nın gece hayatının yaşandığı BEACH PARK a gidebilir. (ANTALYA )

8.GÜN CUMA: (Phaselis- Kemer-Ulupınar-Olympos-Tekirova-Beydağları-Markiz Dağı)
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası , Antalya nın baıtsına doğru yol alıyoruz. Sol yanımıza lacivert denizi , sağ yanımız Bey Dağlarını ve çam ormanlarını alarak eski ticeret ve korsan şehri olan Phaselis antik kentine gidiyoruz.Burada antik tiyatro,agora,3 ticaret limanı kalıntıları gibi sayısız tarihi eseri görebileceğiz.Yapılan anlatımlar sonrası kısa bir yolculukla Kemer e ulaşıyoruz.Türk turizminin son dönemlerinde en önemli tatil merkezlerinden olan Kemer merkezde verilen serbest zaman sonrası tekrar yolumuza devam ederek,çam ormanları içerisinde bulunan ve alabalık Izgarasıyla meşhur,aynı zamanda bir sayfiye merkezi olan ULUPINAR BOTANİK BAHÇESİNE ulaşıyoruz.Burada yenen leziz yemek sonrası,tekrar yolumuza devam ederek Markiz Dağı eteklerinde bulunan ve bir vadi içerisine yapılmış eskinin korsan kenti ,şimdinin dünyaca ünlü ağaç evleriyle meşhur OLYMPOS a ulaşıyoruz.Burada kilise,hamam,agora.korsan lahiti gibi antik kentte ait eserleri gördükten sonra Olympos un eşsiz denizine girmek için serbest zamanımız olacak.Burada verilen uzun yüzme molası ardından tekrar otobüsümüze binip Antalya da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. (ANTALYA)

9.GÜN CUMARTESİ: (Hıdırlık Kulesi-Yivli Minare-Kaleiçi-Tophane-Düden Şelalesi-İstanbul )
Sabah otelde alınan kahvaltı ardından Antalya şehir merkezinde bulunan Hıdırlık Kulesi , Yivli Minaresi ve eski Antalya evleriyle ünlü Kaleiçini görmek için otelden hareket ederek Tophane ye ulaşıyoruz . Anlatımlar ve fotğraf çekimlerimiz ardından Antalya nın mesire yeri ve aynı zamanda bir tabiat harikası DÜDEN şelalesine doğru yol alıyoruz.Burada geçireceğimiz keyif dolu dakikalar sonrası,otobüsümüze binerek dönüş yoluna geçiyoruz.Afyon , Kütahya , Adapazarı , üzerinden ulaşacağımız İstanbul da ,siz sayın misafirlerimizi , bir başka JOLLY TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul da , aldiğimiz noktalara bırakıyoruz.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

• Otellerde 7 Gece Y.P Konaklama
• Man Fortuna – 0 403 veya Trevego
Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
• Çevre Gezileri
• Jolly Tur Otobüs içi İkramları
• Jolly Tur Güvencesi
• Açık Büfe 7 Sabah kahvaltısı
• Açık Büfe veya Set menü 7 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ :

• Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri +1 Tekne Turu + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye’de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 110 TL olup;

• ( Kimlik ibraz etmek koşuluyla ) 65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 90 TL misafirlerimize aittir. Dilerseniz ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.

• 0 – 7 arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.